Odwiedziło nas: 76268 osób.
,
Aktualności
PIERWSZY USAMODZIELNIAJĄCY WYJAZD KORZENIEC
2019
08
11
W dniach 7.07-13.07.2019 nasi podopieczni spędzali wakacyjny czas w Korzeńcu

 

Był to turnus usamodzielniający dla młodzieży niepełnosprawnej, która zgłosiła się do udziału w projekcie :„Od gospodarności do samodzielności”  realizowanym od 1 czerwca 2019 r. do 31 sierpnia 2019 r.przez nasze Stowarzyszenie w ramach projektu : „NAWIGATOR – KOMPLEKSOWY PROGRAM WSPIERANIA ROZWOJU EKONOMII SPOŁECZNEJ”
Głównym celem projektu, realizowanym także podczas turnusu, była promocja ekonomii społecznej wśród młodzieży niepełnosprawnej i osób z ich otoczenia, odkrywanie indywidualnego potencjału osób niepełnosprawnych, ułatwianie realizacji naturalnej potrzeby aktywności. Chcieliśmy pokazać osoby niepełnosprawne intelektualnie jako pełnoprawnych członków społeczności lokalnej, które mogą do niej dużo wnieść, wspierać jej rozwój a także przedstawić ich jako potencjalnych pracowników, którzy na równi z osobami pełnosprawnymi mogą stanowić załogę pracowniczą. Chcielibyśmy by w wyniku realizacji projektu młodzież niepełnosprawna dowiedziała się jak funkcjonują podmioty ekonomii społecznej, a także w jaki sposób realizować samodzielnie zadania dnia codziennego. Pragniemy by społeczność lokalna zauważyła, że młodzież niepełnosprawna może funkcjonować w społeczeństwie, być jego pełnoprawnym członkiem.

Dla wielu uczestników był to pierwszy samodzielny wyjazd bez opiekunów (rodziców) i sprawdzian samodzielności. Wszyscy zaaliczyli go na MEGA PIĄTKI Z PLUSEM!

 

 

 


Kapitał LudzkiUnia Europejska
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.